• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Antalya Yaşam Koçu

Antalya Yaşam Koçu

Yaşam Koçu nedir?

Yaşam Koçu: Yargılamaz, yönlendirmez, tedavi etmez, terapistlik yapmaz, değerlerini fark ederek, inanç kalıplarını bulmana, kendini tanıma kısmında potansiyelini fark edip ortaya çıkarmana, ve hayatında istediğin alanda, istediğin şekilde kalıcılığın farkındalığında senin yanında yürüyen kişidir.

Kendi Yaşam Koçun olabilir misin?  Kısmen EVET.. Kendini tanıyabilirsin..

Unuttuklarını hatırlamak, bildiğini sandıklarının değişebileceğini ve bilmediğini düşündüklerinin ise aslında bildiğini ve nasıl ortaya çıkartacağını bilebilmek için, kendini tanımayı öğrenebilirsin.

Nasıl mı? Gerçekleri kendine söylemeye ve duymaya istekli olabilir misin?

EVET…/ HAYIR…

Hazırsan başlayalım:J)

Kendinin yaşam koçu olabilmek için; önce kendinle bir sözleşme yap. Geçmişte kendime yaşattığım, duygusal travmalarımı, öfke nöbetlerimi, affedemediklerimi, kızgınlıklarımı, kırgınlıklarımı, pişmanlıklarımı, keşkelerimi, tüm negatif inanç kalıplarımı, anlamayı ve tüm bu GEÇMİŞ davranışlarım için kendimi hiçbir zaman yargılamayacağıma söz veriyorum.

KOÇLUK soruları ile başlayabilirsin. Konunu belirle ve başla her seferinde tek bir konu üzerinden ilerle, amacın o olayı ve konuyu anlamak olsun.. Dikkat et DUYGULARA GİRMEDEN, tamamen nötr halde olaya bakacaksın. Kendini ve hiçbir kimseyi yargılamadan, suçlamadan.

Nasıl bir ruh hali içindeyim?

Şu an benim için önemli olan ne ?

Nereye ulaşmak istiyorum?

Ne olmasını istiyorum?

Şu anda neler yolunda gidiyor?

İlerlemek için seçeneklerim neler?

Başka neler yapabilirim?

Daha önce aynı konuda geçmişte ne yaşadım?

Yaşadığım sorunu nasıl atlattım?

Bu konuda hangi düşüncelere sahibim?

Yüzleşemediğim neler var?

 

Biliyor olsaydım cevabım ne olurdu?

 

Nasıl bilebilirim?

Bir sonraki adımım ne olabilir?

Bunu ne zaman yapacağım?

Bana kim ve kimler yardım edebilir?

Ne kadar süreye ihtiyacım var?

Koçluk kısmında kendine soracağın sorular, sen de fark yaratacak sorular olsun. Değişimi bulmana ve dönüşüm yolunda ilerleme yardımcı olacak seni birazda kışkırtacak şekilde olsun. Hatırlaman gereken en önemli yer ise; Duyguları anda yaşamak, Kendini yargılamayı bırakmak, başkalarını da affetmek üzerine olsun. Hem kendini, hem başkalarını affet. Veya ANLAMAYA çalış. Böylece duruma daha nötr bakabilirsin. Burada birazda NLP bilgisine ihtiyacın var. Koçluk ve NLP birbirini destekler Düşüncelerinin ve dilinin davranışların üzerinde çok etkisi vardır. Ve en önemlisi NEFES in farkında olmana ihtiyacın var. Hangi durumlarda nasıl nefes alıyorsun bunu bilmeye ve Nefes alışkanlıklarını da düzeltmeye… İçindeki çatışmayı çözebilir ve kendini tanıyabilirsin? NLP ve KOÇLUK metodlar dizisidir. Teorikdir. Nefes ise kendini tanıma yolundaki ilk adımındır.

 

Şimdi tüm bunları öğrenebilir ve kendini NLP-KOÇLUK ve NEFES ile işte o olmak istediğin hale getirebilir ve o alan da yaşayabilirsin. Herhangi bir olay karşısında kendini korumaya alabilir. Davranışlarını, alışkanlıkların dahilinde gözlemleyebilirsin.

 

Lütfen hatırla, değişim ve dönüşüm bir süreç sürekli duygusal tekrarlar yaşamak istemiyorsan kendini tanı, ve yöntemleri hayatına geçir.

 

ÖZE DÖNÜŞ programımda kendinin yaşam koçu olmayı öğreniyorsun.

 

Motto n: Bir kişi bile yapabiliyorsa, ben de yaparım. OLSUN

 

Sevgi ile…

 

http://www.antalyanefeskocu.com/antalya-yasam-kocu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM