• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şehzadeler belediyesi borç batağına sürükleniyor

Şehzadeler belediyesi borç batağına sürükleniyor

Şehzadeler Belediyesi Nisan ayı Belediye Meclis toplantısında 2017 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. 2017 tahmini gelir bütçesinden 73 milyon 553 bin lira toplayan Şehzadeler Belediyesi 94 milyon 920 bin lira harcama yaptığı ortaya çıktı. 2 milyon 800 bin liralık banka faizleri ile birlikte 24 milyon lira bütçe açığı çıkan Şehzadeler Belediyesi’nin kısa ve uzun vadeli kredilerle toplamda 65 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı.

Şehzadeler Belediyesi Nisan ayı Belediye Meclis toplantısı Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Toplantıda toplamda 23 madde görüşülerek karara bağlandı. 2017 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü meclis toplantısında, 2017 yılı faaliyet raporu oy çokluğu ile kabul edildi. 2018 yılında 1 yıl boyunca görev yapacak olan encümen üyeliği seçimlerinde yapılan oylamada AK Parti Grubundan İbrahim Onaylı, Ali Delen ve Selman Keresteci seçildi. Ayrıca 3 boyunca belediyenin faaliyetlerini denetleyen Denetim Komisyonu, tamamladığı denetim çalışmaları hakkında belediye meclisini bilgilendirdi.

2017 yılı faaliyet raporuna göre 85 milyon lira tahmini bütçesi olan Şehzadeler Belediyesi, tahmini bütçesinden 73 milyon 553 lira topladı. Geçtiğimiz yıl 94 milyon 771 lira harcama yapan Şehzadeler Belediyesi’nin 24 milyon lira bütçe açığı ortaya çıktı. Kısa vadeli ve uzun vadeli olarak 41 milyona yakın kredi borcu bulunan Şehzadeler Belediyesi 65 milyon lira borcu olduğu ortaya çıktı. Ayrıca MHP ve CHP grubu ilçede düzenlenen etkinliklerde hep aynı sanatçıları getirdiği yönünde Şehzadeler Belediyesini eleştirdi.

İKİ İSİM ŞEHZADELERDE YAŞAYACAK

Şehzadeler Belediye Meclis gündeminde yer alan ve Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ile AK Parti, MHP, CHP ve Bağımsız Meclis üyesinin imzaladığı iki önerge ile Manisa eski Belediye Başkanları Ertuğrul Dayıoğlu ve Zafer Ünal’ın isimlerinin iki ayrı parka verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Kabul edilen önergelere göre İsmet İnönü Kız Meslek Lisesinin karşısında bulunan çocuk oyun parkına Muzaffer Ertuğrul Dayıoğlu ismi verilirken, geçmiş dönemler Belediye Başkanı Zafer Ünal tarafından Manisa’ya kazandırılmış olan ve Şehzadeler Belediyesi tarafından yenileme çalışması yapılan Gençlik Parkına’ da Zafer Ünal Gençlik Parkı isminin verilmesi tüm gurupların evet oyu ile kabul edildi. –Ersan ERDOĞAN-

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi

Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi

14 Kasım 2017, Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi için yorumlar kapalı
Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı

Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı

11 Ekim 2016, Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı için yorumlar kapalı
Birbirinden Güzel Araba Modelleri

Birbirinden Güzel Araba Modelleri

11 Ekim 2016, Birbirinden Güzel Araba Modelleri için yorumlar kapalı