• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Verimli Para Kullanımı

Verimli Para Kullanımı

Güncel piyasa fiyatlarının bir türlü istenilen ayara gelmemesi üretim maliyetlerinde sürekli artışa neden olmakta, bunun sıkıntısını ise gerçek anlamda tüketici çekmektedir. Özellikle az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler nezdinde çok daha derinden hissedilen mali daralma, özellikle gençlerin geleceğe daha umutsuz bakmalarına yol açarken, hükümetler bu durumun yaratacağı sosyal tehlikelerin boyutlarından haberdar değildirler. İş alım ilanları kamudan özele doğru bir artış göstermediği sürece ekonomik yaraya günlük pansuman ötesine geçemez. Çünkü kamuya iş hacminin üzerinde personel yığmak mali bütçeye ek yük bindireceğinden bu yükün karşılanması zamanla güçleşecektir. Verimli para kullanma alanında gerekli ve gerçekçi adımlar atılmadığı takdirde ekonominin bir çözüme ulaşması, işsizliğin azalması ve en önemlisi üretimin artması mümkün değildir.

Bunların hepsi ekonomi zincirinin birer halkası, birbirini tetikleyen ve etkileyen faktörlerdir. Günümüzde küresel ölçekte yaşanan ekonomik sıkıntıların sonuçlarından biri işsizliktir. Üretimdeki azalma nedeni ile artan rakamlar iş alım ilanlarında azalmalara neden olmuştur. Bunun derhal önüne geçilmesi için mutlaka ve mutlaka üretimi destekleyecek adımlar atması gereken ülke ekonomilerinden sorumlu olanlar özellikle askeri harcamaların azaltılmasına da dikkat etmeleri gerekir.  Güncel piyasa fiyatları istenilen seviyelere gelmeden mevcut durumdan çıkmak mümkün değildir. Artan işsizlik yanında yükselen enflasyon ile belirli bir tasarruf ve mali disiplin içinde mücadele etmek için verimli para kullanımı çok önemlidir. Öncelikle desteklenmesi gereken alan sanayi ve tarım alanları olmakla birlikte, diğer alanlar da ihmal edilmemelidir.

Dünya ekonomisindeki bu kötü gidiş devam ettiği takdirde bunun olumsuz sosyal yansımaları olacağı da bir gerçektir. Özellikle işsizlik ve yüksek enflasyon oranları altında ezilen insanlara destek olacak adımlar atılmadığı takdirde doğacak kaosun sorumlusu elbette hükümetlerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi

Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi

14 Kasım 2017, Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi için yorumlar kapalı
Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı

Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı

11 Ekim 2016, Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı için yorumlar kapalı
Birbirinden Güzel Araba Modelleri

Birbirinden Güzel Araba Modelleri

11 Ekim 2016, Birbirinden Güzel Araba Modelleri için yorumlar kapalı
Güvenle Takipçi Satın Al

Güvenle Takipçi Satın Al

15 Nisan 2019, Güvenle Takipçi Satın Al için yorumlar kapalı
Baylan ailesinin mutlu günü

Baylan ailesinin mutlu günü

8 Mayıs 2017, Baylan ailesinin mutlu günü için yorumlar kapalı