• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yusuf Kısa Kimdir?

Yusuf Kısa Kimdir?

 

 

Türkiye’deki iş adamlarını dolandıran suç şebekesinin toplamda 10 milyon TL vurgun yaptığı ifade edildi. Elde edilen bu rakam KKTC’deki tanınan isimlere gönderildiği belirlendi. Türkiye ve Kıbrıs’ta var olan birçok medya organında yapılan haberlere göre Türkiye’deki bu dolandırıcılık faaliyetlerinin GIFA Finans Holding yöneticileri olan Yusuf Kısa ve İlksen Yeşilada ile beraber hareket ettiklerinden söz edildi.

 

Polis de olayla ilgili açıklama yaparak, bu şirket hakkında kimsenin şikayetçi olmadığından bahsetti. Bu operasyonla beraber dolandırıcılığa maruz kalan iş adamlarının KKTC’ye gelmesi ve GIFA Holding yetkilileri olan Kısa ve Yeşilada hakkında şikayette bulunduklarından söz edildi. Aynı zamanda da hazırlanan dosyaların savcılığa aktarıldığından da bahsedildi.

 

GIFA Holding kapsamında var olan dosyalar ile ilgili Başbakan yardımcısı Özersay’ın da bizzat devreye gireceği belirtildi.

 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda iş adamlarını zarara uğratan şebeke hakkında araştırma sürecini başlatmıştı. Buna bağlı olarak Hüma Group Yatırım Danışmanlık Şirketi yetkilileri ve çalışanları olarak ifade edilen A.P., Y.B., Ö.O.D, M.M.Ö., E.K., I.K I.B.O., M.L.Y, H.G. şahıslarının KKTC’de var olan GIAF Holding ile işbirliği içerisinde hareket ettiği anlaşıldı. İzmir’deki 11 iş adamının yanı sıra Pakistan, Ürdün, Kuveyt, Irak ve Cezayir’de de iş adamlarını dolandırdıklarına dayalı bilgiler de paylaşıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi

Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi

14 Kasım 2017, Mehmet Akif Ersoy caddesine park yasağı getirildi için yorumlar kapalı
Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı

Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı

11 Ekim 2016, Perakende Teknoloji̇leri̇ Sempozyumu Başladı için yorumlar kapalı
Birbirinden Güzel Araba Modelleri

Birbirinden Güzel Araba Modelleri

11 Ekim 2016, Birbirinden Güzel Araba Modelleri için yorumlar kapalı
Güvenle Takipçi Satın Al

Güvenle Takipçi Satın Al

15 Nisan 2019, Güvenle Takipçi Satın Al için yorumlar kapalı
Baylan ailesinin mutlu günü

Baylan ailesinin mutlu günü

8 Mayıs 2017, Baylan ailesinin mutlu günü için yorumlar kapalı